W związku z szeregiem często powtarzających się pytań od klientów dzwoniących do firmy postanowiliśmy na kilkanaście najpopularniejszych z nich odpowiedzieć w tym właśnie artykule (FAQ). Pytania i odpowiedzi poniżej.

 

1. Robiłem porządki w domu, znalazłem trochę różnych staroci, ile Państwo zapłacą?

Krótko mówiąc, na tak postawione pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Bywa, że dany przedmiot tak bardzo nas zainteresuje, że kupimy go bez względu na to czy ktoś w ogóle jest nim zainteresowany, czy nawet wtedy, gdy inny handlarz zaproponuje wysoką cenę, to postaramy się ją przebić i zaoferować więcej. Oczywiście takich przedmiotów jest niewiele, raczej skupiamy się na standardach, które w perspektywie się sprzedają. Dotyczy to w szczególności ciekawych monet, banknotów, medali, odznaczeń, artefaktów historycznych, antyków renomowanych firm, biżuterii artystycznej, zegarków czy rzeźb.

2. Czy kupują Państwo stare monety albo banknoty?

Tak, jak najbardziej. "Moneciarstwo", popularnie zwane numizmatyką, interesuje nas w szczególności. Najchętniej kupimy bardzo stare i rzadkie monety różnego typu (im starsze tym lepsze) i dobrze zapłacimy za tematy, które wejdą do portfela inwestycyjnego naszej firmy, na które już mamy oczekujących początkujących bądź zaawansowanych kolekcjonerów, które czasami kupimy do kolekcji własnej lub które po prostu dobrze się sprzedają. Podobnie jest ze starymi banknotami.

3. Czy kupują Państwo wszystkie monety ( banknoty medale itp.)?

Nie. Staramy się oczywiście zaproponować klientowi jakąś cenę, czasami nawet niską jeśli towar jest chociaż trochę "sprzedawalny". Choć przedmioty (monety, antyki czy zegarki), które nas mniej interesują czy to ze względów czysto subiektywnych czy ze względu na to, że danego towaru mamy za dużo, nie da się sprzedać, bądź nam się nie podoba. Wtedy nie mówimy ceny i nie chcemy kupić. Jeśli wiemy, gdzie dany przedmiot da się sprzedać, a my go nie kupujemy to wiedzą taką się dzielimy, jeśli nie wiemy co z tym zrobić poddajemy się.

4. Wysłałem zdjęcia monet i banknotów (MMS, WhatsApp, Email), czy możecie Państwo powiedzieć "pi razy oko" ile są one warte?

Bardzo nam przykro. W dzisiejszych czasach rozpiętości cenowe w zależności od stanów zachowania, wariantów, mody panującej na rynku, chęci posiadania przez zbieraczy i innych czynników są właściwie "nieskończone". Dlatego z powodu dużego prawdopodobieństwa popełnienia pomyłki albo na niekorzyść klienta albo na naszą niekorzyść unikamy zwykle szybkich wycen takich właśnie na oko. DARMOWA WYCENA TYLKO I WYŁĄCZNIE W SIEDZIBIE FIRMY. Aby dokonać analizy stanu zachowania i wyceny na podstawie przesłanych zdjęć proponujemy skorzystać z usługi płatnej. Wystarczy wejść (kliknąć) wycena.schafran.pl, wybrać opcję, dokonać zakupu wyceny, wpłaty na konto i można przesłać zdjęcia na email firmy. Pytania można kierować na email, bądź pod numer tel.: +48 505 135 124.

5. Czy kupię u Państwa monety Starej Polski, Rosji, Niemiec i inne? Interesują mnie w szczególności srebrne rzadsze sztuki?

Tak, oczywiście. Numizmatyka starsza, nawet taka bardzo stara ponad trzystusetletnia na przykład to nasze hobby i specjalizacja. Można więc w naszym sklepie monety-antyki.pl nabyć wiele interesujących okazów nie tylko naszych rodzimych polskich ale także monety i banknoty innych krajów, w szczególności większych i najczęściej zbieranych typu właśnie Niemcy, Rosja Ameryka, Wielka Brytania i inne.

6. Poszukuję klaserów i kapsli do monet, czy dysponujecie Państwo takimi akcesoriami?

Aktualnie w naszej ofercie nie znajdą Państwo akcesoriów do monet, które można kupić oddzielnie. Do większości jednak zakupionych okazów numizmatycznych czy banknotów oferujemy dodatkowo jako zabezpieczenie kapsle, ewentualnie specjalne zabezpieczające koszulki. Są one bezpłatnie dołączane do zakupionego towaru.  

7. Czy muszę się umawiać, bo taką informację widzę na stronie?

Rzeczywiście rekomendujemy umówić się z nami na konkretny termin, w szczególności jeśli jesteście Państwo w posiadaniu całych wielkich zbieranych latami kolekcji, bądź ogólnie dużej liczby monet, których wycena mogłaby zająć trochę czasu. Spojrzymy przeanalizujemy i podpowiemy co z tym zrobić.

 8. Czy dojeżdżają Państwo na wycenę do klienta?

Bardzo rzadko. Właściwie tylko w szczególnych wypadkach i po uprzednim obejrzeniu jakichkolwiek zdjęć. Usługa w przypadku odmowy sprzedaży towaru jest płatna, jako zwykła opłata za dokonanie usługi wyceny. Na terenie Łodzi wraz z dojazdem jest to około 100 złotych.

9. Dlaczego w internecie coś kosztuje dużo a Państwo nie chcecie kupić, czy nie chcecie zarobić?

Abstrahując chwilowo od cen, które widzimy internecie, musimy przyznać, że istnieją takie przedmioty (monety, banknoty czy antyki), których nie kupimy, nawet jak w internecie jest widoczna cena i to z różnych względów. Głównym powodem zazwyczaj jest, że nie możemy zaproponować dobrej ceny (bo np. posiadamy czegoś już dosyć dużo). Bywa jednak też, że nie jesteśmy przekonani co do stanu prawnego przedmiotu, jego oryginalności, czy ewentualnie nie wiemy, czy ktokolwiek będzie kiedykolwiek przedmiotem zainteresowany i go nigdy nie sprzedamy, wtedy nie składamy oferty zakupu i nie wyceniamy takiego przedmiotu.

10. Skąd pozyskują Państwo (ciekawe, rzadkie bądź piękne) monety do sprzedaży na sklepie monety-antyki.pl?

Towar pozyskujemy z tak zwanych ogólnodostępnych i legalnych źródeł. Najczęściej są to zbieracze, kolekcjonerzy, fascynaci sztuki i inne osoby, które obsługujemy w ramach prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Spotykamy się najczęściej w sklepie w Łodzi przy ulicy Legionów 14, bądź czasami w domach, klubach kolekcjonerów czy giełdach. Po negocjacjach kupujemy monety, medale, banknoty, antyki, zegary czy inne przedmioty. Również "gros" towaru kolekcjonerskiego pozyskujemy na oficjalnych aukcjach dużych i małych domów aukcyjnych, w Polsce i na świecie.